Skalniak ogrodowy - sprawdzona firma?

Skalniak ogrodowy - sprawdzona firma?

Hejka.

Naoglądałam się różnych skalników ogrodowych w Internecie i zachciało mi się takiego w moim ogrodzie. Problem w tym, iż się na tym nie znam. Od czego powinnam zacząć i skąd mogę czerpać wskazówki?

druhnnna

Posty: 11

 
Ten kto nie posiada ogrodu, może mówić o tym, że to w szczególności miejsce odpoczynku. Tacy ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, ile pracy trzeba wykonywać, aby móc pozwolić sobie na taki wypoczynek. Jak nie trzeba plewić skalniaka, to wówczas trawa jest gotowa do koszenia lub trzeba grabić liście.

sgemino

Posty: 13

 
Byliny znajdujące się na skalniaku nie winny być poprzez nas wielokrotnie podlewane.

To normalnie samowystarczalne rośliny, które pochodzą ze stoków górskich. Wyposażone są one w specjalne zbiorniki, w jakich kumulują wodę. Wobec tego nasza nadgorliwość w najgorszym przypadku może skończyć się ich zgniciem.

jozefinna

Posty: 15

 
Mój kolega ogrodnik zawsze powtarza mi to jak mantrę, że skalniaki ogrodowe nie muszą wyglądać tak samo. To od ich właścicieli ma zależeć ich kształt, rozmiar, a także forma. To również oni powinni mieć największy wpływ na to, w jakim miejscu będzie się on znajdował.

codePerformance

Posty: 12

 
Budując z żoną skalniak w ogrodzie, w głównej mierze kierowaliśmy się poradami z http://skalniaki.org znajduje się tam wiele ciekawostek o ogrodnictwie.

Działaecki

Posty: 26

 
Natomiast ja od zawsze marzyłam o skalnym ogrodzie. Teraz moje marzenie powoli staje się rzeczywistością. W swoim ogrodzie mam już cztery skalniaki. W przyszłości planuję to jeszcze rozbudować.

Problem polega na tym, że już teraz brakuje mi na to czasu.

Polaczek90

Posty: 19

 
Na skalniak najlepiej nadają się floksy i rozchodniki. Nie dość, że ładnie się rozrastają, to jeszcze przepięknie wyglądają podczas okresu kwitnięcia.

Kruk

Posty: 23

 
W trakcie wyboru odpowiednich bylin na nasze skalniaki ogrodowe, należałoby przyjrzeć się kolorom, w jakich kwitną. Dzięki takiej informacji będziemy w stanie dokonać prawidłowego kupna, a później według barw je umieścić. Trudno wyobrazić sobie rosnące blisko siebie byliny o całkowicie odmiennych odcieniach.

dyduch34

Posty: 20