Zestaw Arduino - POMOCY!!

Zestaw Arduino - POMOCY!!

Hejka.

Czy będę umiał obsłużyć środowisko programistyczne Adruino IDE? Jesteście w stanie dać mi jakieś wskazówki, od czego powinienem zacząć?

Będę niezmiernie wdzięczny.

mniszek55

Posty: 13

 
Dzięki Wam otrzymałem informacje, iż Arduino mega będzie dla mnie doskonałą propozycja, której zakup już w sumie zrealizowałem (złożyłem zamówienie). Wydaje mi się, iż na tym forum dyskusyjnym dużo praktycznych porad mogą zdobyć początkujący.

Dzięki za Wasze rady, bo na pewno ułatwiły mi początek przygody z Arduino.

klarka

Posty: 16

 
Wybierając sklep z Arduino polecam skupić się na tym, aby wybrać najlepsze produkty w konkurencyjnych cenach. Potrafią się one różnić w sklepach internetowych dość znacznie. Warto zadbać o to, aby nie przepłacić i zagwarantować sobie tanią wysyłkę. Ja tak robię.

Cziczin

Posty: 26

 
Przyznam szczerze, że podłączenie wyświetlacza Arduino LCD nie sprawiło mi większego problemu.

Także jego wybór okazał się mniej skomplikowany niż to sobie wyobrażałem. Akurat ja miałem do wyboru wyświetlacze, które charakteryzowały się zielonym lub niebieskim podświetleniem. Na ich ekranie cyfry wyświetlały się w czarnym lub białym kolorze. Ich wybór to prosta sprawa.

aBBs

Posty: 13

 
Gdy w rachubę wchodzi oprogramowanie to nie sposób przejść obojętnie wobec Arduino IDE, którego umiejętna obsługa i kształcenie się w zakresie pisania kodu jest w stanie sprawić, iż będziemy potrafili stworzyć kod na mikrokontrolery jednoukładowe. Bogata baza przykładów tylko sprzyja rozwojowi umiejętności.

Misio

Posty: 25

 
Szukając wyświetlacza Arduino LCD trafiłem na ofertę tego sklepu internetowego: http://abc-rc.pl/Arduino.

Nigdy wcześniej nie miałem z nim do czynienia, ale postanowiłem skorzystać z zakupu i nie zawiodłem się. Byłem bardzo zaskoczony faktem, iż mieli najlepsze ceny w Internecie, a jednocześnie zagwarantowali mi satysfakcjonująco krótki czas dostarczenia przesyłki.

Loner56

Posty: 15

 
Dla mnie absolutnym numerem jeden jest moduł z mikrokontrolerem AVR ATmega328, czyli Arduino UNO. Odpowiada mi ilość jego wejść oraz wyjść cyfrowych, liczba kanałów PWM, obecność wejść analogowych. Ponadto zaletą są także rozmaite interfejsy komunikacyjne i cena, która nie przekracza 100 zł.

aliOner

Posty: 10

 
Po raz pierwszy ze środowiskiem programistycznym Arduino IDE zetknąłem się dwa lata temu i miałem naprawdę pozytywne wrażenia.

Mogę Wam polecić rozpoczęcie nauki w tym środowisku, ponieważ posiada bardzo rozbudowaną dokumentację, którą na pewno docenicie w przypadku jakichkolwiek problemów.

W razie czego służę radą.

Yuri20

Posty: 22

 
Wydaje mi się, że pod względem popularności Arduino UNO nie ma sobie równych. Ten moduł wyróżnia się przede wszystkim 14 cyfrowymi wejściami i wyjściami, a poza tym sześcioma kanałami PWM.

O możliwościach decyduje zarówno 6 wejść analogowych i dużo interfejsów :)

labuh 

Posty: 6